Startuje Jaworski Rower Miejski

01.04.2019r.

FACEOOK: Jaworski Rower Miejski

Oficjalnie uruchomiono pierwszy w historii miasta system do wypożyczania rowerów miejskich. Na początek oddajemy w ręce mieszkańców i turystów 40 rowerów zlokalizowanych w różnych punktach na terenie naszego miasta. Rower to nie tylko sposób na rekreację, ale również doskonały środek codziennego transportu. W połączeniu z bezpłatną komunikacją publiczną jest świetną alternatywą dla samochodu.

Uruchamiamy w naszym mieście Jaworski Rower Miejski. Tej inicjatywy dotychczas nie było w naszym mieście. Jest to moja autorska propozycja dla mieszkańców. Dziś Jawor dołączył do miast w Polsce i na świecie, gdzie taki system rowerowy już z powodzeniem funkcjonuje. Chcemy, aby rower miejski tak samo przyjął się, jak bezpłatna komunikacja miejska, której także nie było. Z doświadczenia wiemy, że jest to bardzo dobra inicjatywa, więc liczymy, że jaworski rower miejski, w tym roku pilotażowym, skusi mieszkańców do startu w Jaworskiej Pajdzie Chleba.

Do wypożyczenia rowerów wystarczy posiadać zainstalowaną aplikację na smartfona. Z myślą o osobach starszych w instalacji aplikacji i uruchomieniu roweru pomoże pracownik z Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jaworze i Gminnego Centrum Informacji Turystycznej. Na każdym rowerze znajduje się instrukcja obsługi. Szczegółowe informacji można uzyskać również na stronie:
www.jawor.pl/jrm oraz www.facebook.com/JaworskiRowerMiejski

print