Startują Jaworskie Koncerty Pokoju 2018

10.05.2018r.

Burmistrz Miasta Jawora serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i miłośników muzyki na inauguracyjny koncert z cyklu Jaworskie Koncerty Pokoju w unikatowym w skali światowej Kościele Pokoju w Jaworze. Rozpoczynamy w niedzielę 13 maja o godz. 18:00. Inauguracja przypadnie w udziale Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej po dyrekcją Dainiusa Pavilionisa. W programie dzieła najwybitniejszych symfoników wiedeńskich – Mozarta i Beethovena. Bilety do nabycia w Muzeum Regionalnym w Jaworze lub godzinę przed wydarzeniem.

olejny koncert 2 czerwca godz. 18.00 jest utrwaleniem pamięci tych artystów, którzy sławili i opisywali swoją sztuką urodę tej ziemi. W tym wypadku poety i pieśniarza Benjamina Schmolcka . Nie tylko jego pieśni wykona Wyższobramski Chór Kameralny, bo znajdą się tam m.in. utwory Bacha i Webera. Urodę koncertu uzupełni dźwięk trąbki i organów.

17 czerwca o godz. 18.00 to czas poświęcony improwizacji i jazzowi. W Kościele zabrzmi rzadko solowo na koncertach spotykany instrument – wibrafon. W utworach swoich dwóch autorskich albumów usłyszymy zespół Bernard Maseli MaBaSo Trio.

Zakończenie roku szkolnego to dobry czas na koncert dla dzieci. W dniu 19 czerwca o godz. 10.00 spotkamy się z zespołem Singin’Birds, który specjalizuje się w oryginalnych wersjach znanych przebojów. Czyli znane, dobre i taneczne muzyczne spotkanie, z instrumentami i śpiewem, zatytułowane „Muzyczna huśtawka”.

Ostatni koncert z tego cyklu słuchać będziemy 8 września o godz. 18.00. W programie tańce i pieśni z XVI i XVII wieku, w tym polskie, francuskie, włoskie i angielskie. Tu wykonawcą będzie Orkiestra Złotego Wieku pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Owczynika. Te renesansowe utwory splecione są jak wszystko co od zawsze muzycznie towarzyszyło człowiekowi , ze śpiewem i tańcem. Dlatego do Orkiestry dołączy został sopran i dwoje tancerzy, którzy na klasycznych pointach podkreślą urok tej muzyki.

Niepowtarzalne wnętrze Kościoła Pokoju, dobry program, doskonali artyści i muzyka, którą kochają wszyscy. Czy jeszcze coś bardziej wyszukanego potrzeba, żeby spędzić kolejne piękne muzyczne wieczory? Czekamy na naszych stałych i nowych słuchaczy. Zainteresowanych odsyłamy do szczegółowego programu , który znajdziecie na stronie www.koncertypokoju.pl

print