[Burmistrz]: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

01.09.2020r.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy oświaty

Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok szkolny. Po wielu miesiącach wreszcie uczniowie ze swoimi nauczycielami mogą spotkać się w szkołach. Będą to jednak spotkania nie tak uroczyste i radosne jak zawsze, ale szczególne, gdyż w czasie trwającej pandemii. Zachęcam, aby mimo wszystko odnajdywać radość z pierwszych chwil w szkole oraz wspólnych spotkań.

Na pewno wielu z Was ma obawy, czy ten powrót będzie bezpieczny. Za nami wiele spotkań w trosce o to aby być gotowym. Pragnę zapewnić, że stale wspieramy działania dyrektorów, a dzisiaj Oni liczą na wsparcie i odpowiedzialność rodziców, tak, by wszyscy czuli się bezpiecznie. Szczególnie ważna jest współpraca ze służbami sanitarnymi.

Zarówno w szkołach jak i przedszkolach wdrożone zostały rekomendowane przez władze rządowe procedury bezpieczeństwa sanitarnego, a wszystkie jednostki posiadają niezbędne środki ochrony sanitarnej. Nie lekceważmy obecnej sytuacji zdrowotnej, proszę aby wszyscy przestrzegali obowiązujących w szkołach i przedszkolach zasad oraz procedur bezpieczeństwa. Od stopnia naszej odpowiedzialności i samodyscypliny zależeć będzie nasze zdrowie.

Wszystkim życzę spokojnego i dobrego roku szkolnego 2020/2021.

Rozpoczęcie roku szkolnego. Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera

print