Rozlicz PIT za 2020 w Jaworze.

03.02.2021r.

Rozlicz PIT za 2020 w Jaworze

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w Jaworze, ale z podatku rozliczasz się w innym mieście lub gminie, warto to zmienić. Zapłać podatek tam gdzie mieszkasz, inwestujesz w siebie, w rozwój miasta, w poprawę komfortu swojego życia.

Blisko 20 procent dochodów Jawora to wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Niewiele osób jednak wie, że do gminy trafi ok 40% tego podatku. Pieniądze te są przeznaczane m.in. na finansowanie szkół i przedszkoli, inwestycje, remonty, działalność kulturalną czy sportową.

Jeżeli nie jesteś na stałe zameldowany w Jaworze, wypełniając swoje zeznanie warto podać jaworski adres zamieszkania i w ten sposób wskazać Jawor, jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków. Z tego powodu nie będziesz musiał się przemeldować, czy meldować na stałe.

Jeśli Jawor jest dla Ciebie ważny, jeśli to jest miejsce Twojej aktywności – tu mieszkasz, pracujesz, leczysz się, korzystasz z obiektów sportowo-rekreacyjnych, oferty kulturalnej – rozlicz swój PIT w Jaworze. W ten sposób przekażesz część swojego podatku na rozwój miasta.

print