Rozlicz PIT za 2021 w Jaworze

05.01.2022r.

Mieszkasz lub pracujesz w Jaworze, ale z podatku rozliczasz się w innym mieście lub gminie? Warto to zmienić! Płacąc podatek tam, gdzie mieszkasz inwestujesz w siebie, w rozwój miasta, w poprawę komfortu swojego życia. Zobacz jak mały wkład może prowadzić do wielkich zmian. Pamiętaj, że możesz rozliczyć się tylko do końca maja.

Fundusze, które pochodzą z podatku dochodowego osób fizycznych są przeznaczane m.in. na finansowanie szkół i przedszkoli, inwestycje, remonty, działalność kulturalną czy sportową. Wypełniając swoje zeznanie warto podać jaworski adres zamieszkania i w ten sposób wskazać Jawor, jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków.

Jeżeli nie jesteś na stałe zameldowany w Jaworze, wypełniając swoje zeznanie warto podać jaworski adres zamieszkania i w ten sposób wskazać Jawor, jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków. Z tego powodu nie będziesz musiał się przemeldować, czy meldować– rozlicz swój PIT w Jaworze, a w ten sposób przekażesz część swojego podatku na rozwój miasta.

Warto również poświęcić kilka chwil, aby wpisać w odpowiednie rubryki dane wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego, czyli numer KRS oraz kwotę wyliczonego 1 % podatku i ją wesprzeć. Pamiętajmy, że nic nas to nie kosztuje, a dla potrzebujących znaczy bardzo dużo. Wykaz organizacji posiadających status OPP działających na terenie naszego miasta oraz osób uprawnionych do otrzymania części podatku znajduje się pod tym linkiem: https://jawor.pl/zostaw-1-w-jaworze/ oraz będzie dostępny w Urzędzie Skarbowym w Jaworze.

print