❗❗❗ KORONAWIRUS ❗❗❗

02.03.2020r.

Informacje // Akcje Gminy Jawor // Infolinie // Pomoc

Przydatne materiały o koronawirusie SARS-CoV-2

?Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

?Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

?Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

?Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

?Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

?https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie?fbclid=IwAR0ZPM0wbWJbJ9-98piDFRSvdM1-OnEUU_f4l_Uuy9BSqo36C-0eFTmakWE

☎ Kontakt: Przychodnia Rejonowa w Jaworze
☎ Kontakt: Jaworskie Centrum Medyczne
☎ Kontakt: Zespół Przychodni KORMED sp. z o.o.
⇒ INFOLINIA: Pomoc psychologiczna dla rodziców i dzieci
⇒ INFOLINIA dla przedsiębiorców
⇒ INFOLINIA: Potrzebujesz pomocy przy zakupach? Zadzwoń
✋ Gmina Jawor przekaże przyłbice ochronne
Moi drodzy przekazaliśmy już kilkaset przyłbic ochronnych służbom, które walczą na pierwszej linii frontu.

?Na tym nie koniec. Proszę o zgłaszanie się kolejne osoby, które pracują w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem, świadcząc usługi na rzecz mieszkańców np. apteka, ekspedientka w sklepie osiedlowym, warzywniak itd. Przygotujemy pakiety przyłbic oraz maseczek ochronnych.

Kontakt:
☎️ 76 870 22 09
? promocja@jawor.pl

✋ Zakupy dla seniorów - przed Wielkanocą

????Zakupy dla seniorów oraz wszystkich w potrzebie ☎️?

Przed nami Święta Wielkiej Nocy. Wolontariusze Miejskiej Pomocy oferują wsparcie w zrobieniu zakupów. Być może wystąpi inna potrzeba, zadzwoń proszę:

na infolinię i przedstaw w czym możemy pomóc, zostaw listę zakupów, adres, numer telefonu;

sam pomocy nie potrzebujesz, ale wiesz, kto może potrzebować? Poinformuj nas, sprawdzimy i udzielimy wsparcia;

możesz także przekazać numery infolinii osobom, które nie korzystają z internetu;

możesz także poinformować nas o swojej ofercie wsparcia;

pamiętaj, że w tym trudnym czasie nikt nie może pozostać sam sobie. Bądźmy solidarni.

Zgłoszenia proszę składać dzwoniąc na infolinię. Proszę nie wpisywać danych osobowych w komentarzach. Dziękuję za współpracę.

✋ Maseczki dla mieszkańców 18+

Rozszerzamy wsparcie o kolejną grupę wiekową od 18 roku życia.

Informuję, że Wolontariusze Miejskiej Pomocy na bieżąco i z pełnym zaangażowaniem roznoszą maseczki mieszkańcom. Pragnę również zapewnić, że wszystkie zgłoszenia zostaną zrealizowane.

☎️?? Zgłaszacie Państwo zapotrzebowanie na maseczkę ochronną telefon/sms/e-mail. Ważne, aby wskazać dokładny adres: Imię Nazwisko, ulica, numer domu oraz ilość sztuk.

Dostarczenie maseczki będzie trwało do kilku dni. Wydajemy je według kolejności zgłoszeń.

Pamiętajmy o zakładaniu maseczek w miejscach publicznych, dbając o siebie dbamy o innych.

Numery telefonu na infolinię:
?komórkowe:
➡️537 821 856
➡️537 821 885

?Wzór sms:
Janusz Kowid, ul. Walki 19, sztuk 1

stacjonarne:
☎️ 76 870 24 89
☎️ 76 870 22 09

? koronawirus@jawor.pl


KOMUNIKAT 1

⇒ Wnioski: Modernizacja systemów grzewczych oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii w celu zwalczania emisji kominowej na terenie Gminy Jawor

Informujemy, że ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz zalecenia rządu i służb sanitarnych ogłoszone w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 – „koronawirusa”, Gmina Jawor podjęła decyzję o czasowym przesunięciu terminu naboru wniosków do udziału w projekcie  „Modernizacja systemów grzewczych oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii w celu zwalczania emisji kominowej na terenie Gminy Jawor” do  30.04.2020 r.

Prosimy o śledzenie kolejnych komunikatów na stronie jawor.pl. Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych działaniach w przedmiotowym temacie. Na bieżąco udzielamy odpowiedzi nt. projektu pod adresem: jawor@oczp.pl.

KOMUNIKAT 2

print