Jaworzanka w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Hiszpanii

08.11.2021r.

Amelia Wzorek – zawodniczka Sportowej Akademii Taekwon-do w Jaworze, otrzymała powołanie do reprezentacji Polski i powalczy o medale XXXV Mistrzostw Europy Seniorów
i XXVI Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 23-28 listopada w hiszpańskiej miejscowości La Nucia.

Decyzją trenerów reprezentacji Polski kobiet – Jarosława Suski oraz Jacka Łuniewskiego, to właśnie jaworzanka będzie miała okazję powalczyć o najcenniejsze medale w swojej dotychczasowej karierze. Powołanie na Euro 2021 to pokłosie świetnych startów
w tegorocznych Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w Nowej Rudzie-Słupiec. Przypomnijmy, że Amelia jest tegoroczną v-ce mistrzynią Polski juniorek w walkach do 65 kg. Świetną formę potwierdziła w Pucharze Polski, ponownie stając na drugim stopniu podium. Dodatkowo w ostatnim sprawdzianie przed Euro zdeklasowała rywalki i zdobyła I miejsce podczas XV Mazovia Masters Cup – międzynarodowym turnieju Taekwon-do w Ciechanowie, wygrywając wszystkie pojedynki.

Zanim jednak podopieczna Gabrieli i Karola Forgiel wyleci do Hiszpanii, 14. listopada wyjedzie do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, gdzie wspólnie z całą reprezentacją przygotowywać się będzie do najważniejszego startu w swoim życiu. Bezpośrednio po zgrupowaniu reprezentacja wyleci z Krakowa do Alicante, następnie uda się do La Nucia.

Jaworzanka, oprócz startu w indywidualnych walkach do 65 kg, powalczy również w konkurencji indywidualnych testów siły. Znajduje się także w składzie drużyny juniorskiej kobiet, która również ma aspiracje powalczyć o medale mistrzostw Starego Kontynentu.

W Hiszpanii wystartuje 575 zawodników z 29 krajów. Warto dodać, że Polska po raz kolejny bronić będzie tytułu najlepszego państwa w klasyfikacji medalowej. Jaką wielką siłą w Europie jest polskie taekwon-do, świadczyć może fakt, że od 1992 roku aż do dziś (tylko z roczną przerwą) Polska jest najlepszym państwem w klasyfikacji medalowej.

print