Jaworzanie z biało-czerwonymi flagami

03.05.2018r.

100 flag narodowych na uczczenie 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Taką akcję dla mieszkańców Jawora przygotowały władze miasta 2 maja w Święto Flagi. Burmistrz Jawora Emilian Bera rozdawał dziś mieszkańcom duże białe czerwone flagi, które ubarwią domy, balkony i okna wielu jaworskich rodzin. Mieszkańcy pokazali, że kochają Polskę i Jawor i są dumni z barw narodowych.

2 maja w całej Polsce obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jawor również włączył się do wspólnego świętowania. Rano na jaworskim Rynku burmistrz Emilian Bera wspólnie z Przewodniczący Rady Miejskiej Danielem Iwańskim oraz radnymi Maciejem Pawlinowem i Zygmuntem Ziółkowskim rozdawali piękne biało-czerwone flagi mieszkańcom Jawora.

– W Jaworze świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przekazaliśmy dziś symbolicznie flagi mieszkańcom naszego miasta, które będą powiewać na ich domach i balkonach. Cieszę się, że mieszkańcy chętnie uczestniczą we wspólnym świętowaniu i pokazują, że biało-czerwone są bliskie ich sercu. Flaga to symbol, który jednoczy i powoduje, że jesteśmy razem, jako jeden naród. Wszystkim mieszkańcom życzę udanego świętowania. Bądźmy dumni z naszych barw narodowych – powiedział Emilian Bera, burmistrz Miasta Jawora.

Flagi były również rozdawane o godz. 12:00 na rynku w Jaworze przez Panią Agnieszkę Rynkiewicz, zastępcę Burmistrza Miasta Jawora wraz z radnymi Maciejem Pawlinowem i Zygmuntem Ziółkowskim oraz Panią Joanną Piotrowicz-Dębicką, dyrektorem Jaworskiego Ośrodka Kultury

print