Jak wypadł egzamin maturalny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Bolka I w Jaworze

13.08.2020r.

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię koronawirusa, absolwenci  I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, podobnie jak wiele tysięcy ich rówieśników w Polsce, dopiero 11 sierpnia odebrali wyniki egzaminu maturalnego. W godzinach przedpołudniowych dyrektor szkoły, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, wręczył świadectwa maturalne absolwentom szkoły oraz życzył powodzenia w dalszej edukacji.

O zdaniu egzaminu maturalnego w tym roku szkolnym zadecydowały  wyniki uzyskane tylko z części pisemnej: z języka polskiego, języka obcego oraz matematyki. Ponadto by zdać egzamin uczeń musiał przystąpić obowiązkowo do jednego wybranego przez siebie przedmiotu  w zakresie rozszerzonym. Abiturienci naszego, jaworskiego liceum, mimo utrudnionych warunków – nauczania online, uzyskali  bardzo dobre wyniki.

Zdawalność egzaminu maturalnego  w I LO w Jaworze  jest na poziomie 89,4%. Absolwenci jaworskiego ” Bolka” osiągnęli wynik lepszy od średniego wyniku liceów w Polsce, który wyniósł 80,6% oraz od średniego wyniku w województwie, który wyniósł  81,1%.

Warto zwrócić uwagę na to, że jest to drugi wynik na terenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu(województwo dolnośląskie i opolskie). Szkołę i powiat jaworski  o przysłowiowy włos wyprzedziły licea ogólnokształcące z powiatu  Ząbkowice Śląskie. Średnia w powiatach ościennych, to m.in.: legnicki-72,7% (miasto Legnica -76.1 %), jeleniogórski-71,7 (miasto Jelenia Góra -73,2), świdnicki-81,7.

Abiturientom „Bolka” gratulujemy wyników oraz zdanego egzaminu maturalnego, życzymy dalszych sukcesów na niwie naukowej oraz dostania się na wymarzone uczelnie, gdzie rozsławią imię naszego, jaworskiego liceum.

print