Amelia Wzorek multimedalistką Mistrzostw Polski w Taekwon-do

17.05.2021r.

W dniach 14-16.05.2021r. w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się XXX Mistrzostwa Polski Juniorów oraz III Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Taekwon-do. Na starcie stanęło 224 zawodników z 49 klubów, którzy rywalizowali o medale i tytuły najważniejszych imprez w Polsce, w obu grupach wiekowych.

W Bystrzycy Kłodzkiej nie zabrakło zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi. Podopieczni Gabrieli i Karola Forgiel spisali się bardzo dobrze. Czteroosobowy skład przywiózł aż 6 medali, co jest największym, klubowym osiągnięciem na zawodach tej rangi.

Niepodważalnie największym sukcesem w swojej karierze zawodniczej może poszczycić się Amelia Wzorek. Zeszłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych potwierdziła bardzo dobrą dyspozycję i zdobyła w Bystrzycy Kłodzkiej aż 4 medale – dwa srebrne i dwa brązowe. W turnieju juniorskim Wzorek startująca w kategorii -65 kg gładko przeszła dwie pierwsze rundy, deklasując swoje rywalki. W finale jednak uległa zawodniczce z Gdańska, ostatecznie zdobywając srebrny medal i tytuł v-ce mistrzyni Polski. Amelia w ten sam dzień po dogrywce dorzuciła drugi, brązowy medal w konkurencji testów siły w gronie 55 startujących zawodniczek.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy. Wspomniana Wzorek, startująca w wyższej kategorii wiekowej dorzuciła kolejne dwa krążki. Najpierw uplasowała się na 3 miejscu w konkurencji układów formalnych, następnie w wyższej dla siebie kategorii wagowej -68 kg, potwierdziła świetną dyspozycję zdobywając srebrny medal. Apetyt na złoto był spory, jednak kontuzja uniemożliwiła jej dokończenie finałowego pojedynku.

Bardzo dobrze spisała się również męska część drużyny. Jakub Serok zdobył II miejsce w konkurencji układów stopni mistrzowskich II Dan. Niewiele zabrakło do drugiego medalu w walkach w kategorii -70 kg, jednak po czterech pojedynkach ostatecznie Serok przegrał o brąz z zawodnikiem z Warszawy.

Ostatni, szósty medal wywalczył Eryk Urban, który rywalizował w walkach młodzieżowców w kategorii -57 kg, zdobywając brązowy medal. W turnieju wystartowała również Oliwia Puchała, która otarła się o podium konkurencji układów formalnych, ostatecznie kończąc konkurencję na 5 m-cu.

Maj i czerwiec to dla zawodników Taekwon-do prawdziwy maraton startów w zawodach rangi mistrzostw Polski. Już za niespełna dwa tygodnie zawodnicy z Jawora i Złotoryi wyjadą na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do Nowej Rudy-Słupiec (28-30.05.2021r.), a za miesiąc wezmą udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Głubczycach (11-13.06.2021r.)

Wszystkie starty możliwe są dzięki wsparciu gminy Jawor.