[28.08]: Maraton teatralny

20.08.2020r.

Jaworski Ośrodek Kultury zaprasza na Maraton Teatralny w plenerze.

28.08.2020 Park Miejski w Jaworze k. Europejskiego Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa (ECMEN), ul. Parkowa 5. Wstęp na spektakle jest bezpłatny.

Program:

15:00 Atak Klaunów. Epizod 3. / Teatr w Walizce/ spektakl familijny

Występują: Łukasz Jędrzejczak, Anna Jędrzejczak, Hubert Żurawski

18:00 Satyriada / Teatr w Walizce/ spektakl dla dorosłych

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Jędrzejczak, Anna Jędrzejczak. Występują: Łukasz Jędrzejczak, Anna Jędrzejczak, Hubert Żurawski

20:00 Mąż mojej żony / Teatr im. Cypriana Kamila Norwida/Scena Inicjatyw Aktorskich /  spektakl dla dorosłych

Autor: Miro Gavran

Przekład: Anna Tuszyńska

Reżyseria: Henryk Adamek

Występują: Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński

Maraton teatralny w plenerze dla wszystkich tęskniących za sztuką aktorską na najwyższym poziomie to idealna propozycja na wakacyjne spotkanie w ramach cyklu jaworskich wydarzeń pn. „Wakacje naturalnie z kulturą”. Teatralną ucztę przygotował Jaworski Ośrodek Kultury. Na plenerowej scenie wystąpią aktorzy jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida oraz aktorzy Teatru w Walizce.

Atak Klaunów. Epizod 3 to spektakl dedykowany całym rodzinom. Pojawią się dwie ekscentryczne postacie. Ich przybycie z pewnością wywoła niesamowite poruszenie wśród mieszkańców naszej planety, wywoła dobry humor i dziecięcą radość. Atak Klaunów. Epizod 3. To wiązka komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których głównymi bohaterami są te właśnie ekscentryczne postacie. Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek. Co więcej – odwołując się do niemych filmów Charliego Chaplina aktorzy budują swój spektakl z bezsłownych żartów, dowcipnych gagów, trików, pantomimie i dużej ilości improwizacji. Z jednej strony dowcipne gagi – akrobatyka i monocykl z drugiej. Spektakl ma szybkie tempo i nie pozwala się nudzić, a humor przeplata się z wartościowymi morałami. To spektakl przy którym bawią się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.  Występują: Łukasz Jędrzejczak, Anna Jędrzejczak, Hubert Żurawski.

Satyriada – spektakl uliczny nawiązujący do tradycji rosyjskiej i ukraińskiej sztuki komediowej. Składa się z różnych wątków fabularnych przeplecionych estradowymi pokazami sztuki cyrkowej. Zobaczymy między innymi przewrotną historię małżeńską, w której miłość miesza się ze zdradą, a wesele w pogrzebem. To zaskakująca opowieść, w której na tle bałkańskiej muzyki oglądamy pokazane z przymrużeniem oka nasze codzienne małostki i intrygi. Jest tu również scena w szpitalu, gdzie obsługa lekarska nie daje nam pewności co do swoich umiejętności, natomiast pacjentem może okazać się każdy z nas. Spektakl interaktywny, lekki, prześmieszny.

Mąż mojej żony – spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich (Teatr im. C. K. Norwida). Przedsięwzięcie zainicjowane przez grających w sztuce aktorów, Jacka Grondowego i Piotra Konieczyńskiego. Wyraziste kreacje aktorskie, nieoczekiwane wydarzenia, gwałtowne emocje z powodu jednej kobiety – to tylko namiastka burzy nastrojów, które zostaną namalowane podczas spektaklu. Autor,  Miro Gavran, jeden z najwybitniejszych chorwackich dramatopisarzy, nie szczędzi dowcipu i błyskotliwego dialogu obfitującego w zabawne pointy i zaskakujące zwroty akcji. Ich dwóch, ona jedna. Czy po równo wspólna? Niby żona, ale czyja bardziej? To trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć. Mocne wrażenia gwarantowane.

Zapowiada się upojny teatralnie wieczór. Na dodatek na wesoło.

 

Źródło:

https://teatrnorwida.pl/spektakle/maz-mojej-zony/

materiały promoc. Teatr w Walizce

 

 

 

 

 

print