[27.11]: X edycji Jaworskiego Dyktanda o Pióro Burmistrza Jawora

19.11.2019r.

Jaworski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w jubileuszowej X edycji Jaworskiego Dyktanda o Pióro Burmistrza Jawora, które odbędzie się 27 listopada 2019 r. (środa) o godz. 16.00 w Teatrze Miejskim w Jaworze.

Pomysłodawczynią konkursu jest polonistka Jolanta Borkowska–Jadrowska, która I Jaworskie Dyktando zorganizowała 13 lat temu w sali rajców. Pisało je wówczas 50 osób. Rok później na liście II Dyktanda było już 100 uczestników. Gdy w 2010 roku odbyła się III edycja, na Jaworskie Dyktando przyjechali także amatorzy ortografii z różnych stron Polski. Podobnie było w kolejnych latach. W tym roku odbędzie się już X edycja Jaworskiego Dyktanda, którą swoim patronatem objął Burmistrz Jawora, Pan Emilian Bera. Jego Pióro wraz z tytułem Mistrza Ortografii otrzyma zwycięzca.

Tradycyjnie, teksty Dyktanda do ostatniej chwili chronione będą tajemnicą, a prace uczestników, jak zwykle, zostaną zakodowane, aby zapewnić im anonimowość. W jury zasiądą poloniści.

Tytuł Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Miasta Jawora otrzymuje osoba, która napisze tekst bezbłędnie lub popełni najmniejszą liczbę błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Na zwycięzców czekają, jak zwykle, atrakcyjne nagrody, a jedną z nich jest oczywiście

Wielkie podziękowania dla jaworskiej firmy Metal-Znak, która ufundowała na tegoroczną edycję długopisy z grawerem.

Do udziału w X Jaworskim Dyktandzie można zapisać się telefonicznie lub osobiście w Jaworskim Ośrodku Kultury (tel./fax 76 870 28 78).

print