Sławomir Miłoń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 maja 2016

Urodzony 7.05.1970 r. jest trenerem Klubu Sportowego MKS "Victoria" w Jaworze.
Jako zawodnik klubu od 1980 r. osiągał bardzo dobre wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej do których należą: wielokrotny tytuł Mistrza Polski Juniorów i Seniorów w skokach indywidualnych i synchronicznych na trampolinie V m. w Mistrzostwach Europy Seniorów w skokach synchronicznych na trampolinie w 1989 r. Brał wielokrotnie udział w Mistrzostwach Europy i Świata.
Po zakończeniu czynnego uprawiania sportu rozpoczął pracę z młodzieżą w 1993 r., jednocześnie podnosząc swoje kwalifikacje.

W 1997 roku uzyskał dyplom mgr na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ze specjalizacją trenera akrobatyki sportowej i skoków na trampolinie.
Od początku swojej kariery trenerskiej uzyskiwał znaczące sukcesy, czego dowodem są liczne tytuły Mistrzów Polski uzyskiwane przez jego wychowanków w kategoriach wiekowych od młodzika do seniora. Spod jego ręki wyszło wielu reprezentantów Polski.
Dowodem uznania jego klasy jako trenera było powołanie go na Trenera Kadry Narodowej w trampolinie w 2000 r.
Ze swoimi zawodnikami odnosi liczące się sukcesy na Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski oraz na arenie międzynarodowej.
Jego wychowankowie w 2001 r. na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Odense (Dania) zajęli VII miejsce. W Światowych Igrzyskach rozegranych w tym samym mieście juniorzy wywalczyli IV miejsce w skokach synchronicznych na trampolinie. Obecnie w składzie kadry narodowej znajduje się 5 zawodników MKS "Victoria" - wychowanków trenera Miłonia. Tak liczna reprezentacja naszej młodzieży w kadrze narodowej, zarówno wśród seniorów jak i juniorów, stwarza realne szanse na udział Jaworzanina w Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku w Atenach, do których przygotowania właśnie się rozpoczynają.
Na przestrzeni ostatnich lat klub sportowy "Victoria Jawor" należy do czołówki polskich klubów w akrobatyce, przyczyniając się do rozsławienia i promocji naszego miasta oraz regionu dolnośląskiego. Jest w tym olbrzymia zasługa Sławomira Miłonia, który swoją osobowością potrafił skupić odpowiednią kadrę szkoleniową.
Tytuł przyznany uchwałą nr XXXVI/268/01 z dnia 24.10.2001 r.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie